Kada Kalėdos?

Kada Kalėdos

Kalėdos – tai viena svarbiausių metų švenčių ne tik Lietuvoje, bet ir visame krikščioniškame pasaulyje. Šventė, skirta Jėzaus Kristaus gimimui, sukuria ypatingą atmosferą, kurią jaučia tiek maži, tiek dideli. Bet kada tiksliai yra Kalėdos Lietuvoje, ir kaip ši šventė čia švenčiama?

Šv. Kalėdų data

Pagal Grigaliaus kalendorių, Kalėdos yra švenčiamos gruodžio 25 dieną. Krikščioniškoje tradicijoje tai laikoma Jėzaus Kristaus gimimo diena, nors paties gimimo datos tiksliai nežinoma. Kalėdų laikotarpis Lietuvoje prasideda Advento laikotarpiu, kuris tęsiasi keturias savaites prieš patį Kalėdų dieną.

Kalėdų išvakarės

Kalėdų išvakarės, arba Kūčios, yra minima gruodžio 24 dieną. Ši diena Lietuvoje taip pat yra laikoma ypatinga. Tradiciškai šeimos susirenka prie stalo, kuriame neįprasta matyti mėsos patiekalų. Dažniausiai valgomas grūdais pagamintas maistas, pavyzdžiui, kūčiukai su aguonomis, žuvis ir daug kitų gardžių patiekalų.


Kalėdos Lietuvoje yra ne tik datų kalendoriuje, bet ir šventė, sukurianti jaukią ir šiltą atmosferą. Čia švenčiama su šeima ir draugais, laikantis daugelio gražių ir reikšmingų tradicijų. Taigi, neatsižvelgiant į tai, ar esate tikintis ar ne, Kalėdos yra puiki proga prisiminti svarbiausias gyvenimo vertybes ir pasidžiaugti artimųjų buvimu.